Społeczna akcja sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec”

Jerzy B. Parusel

Uprzejmie informujemy miłośników przyrody, że w dniu 21 września 2018 r. (piątek) organizujemy, wspólnie z firmą Groupon International Limited w Katowicach, społeczną akcję sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach.

Sprzątanie rozpoczynamy od godziny 9.00, a wolontariusze z firmy Groupon dołączą do nas o godzinie 11.00. Przewidywany czas zakończenia sprzątania: godzina 14.00.

Jeśli masz czas, to zapraszamy do rezerwatu. Uczyńmy ten chroniony obszar wolnym od śmieci oraz pełnym dzikiej przyrody!

RezOchojec sprzatanie 2017 fot MariuszDziubany

Informacje organizacyjne:

  1. Miejsce zbiórki – parking przy prosektorium Szpitala Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu, położony z tyłu szpitala przy ul. Cegielnia Murcki.
  2. Sprzęt i urządzenia do sprzątania (rękawice gumowe, worki plastikowe, kontener) zapewnia Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice.
  3. Ubiór terenowo/roboczy należy dostosować do prognozowanej pogody (zachmurzenie zmienne i niewielki deszcz, lecz ciepło), prognozę należy sprawdzić jeszcze dzień wcześniej.
  4. Wyżywienie we własnym zakresie.
  5. Udział osób dorosłych w akcji odbywa się na ich odpowiedzialność. Udział osób niepełnoletnich możliwy jest wyłącznie na podstawie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Organizator dokona podstawowego przeszkolenia w zakresie bezpiecznego przebywania i sprzątania w rezerwacie.
  6. Akcja sprzątania rezerwatu przyrody odbywa się za zezwoleniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach oraz za wiedzą Nadleśnictwa Katowice.
  7. Akcja sprzątania będzie wzbogacona informacjami o przyrodzie rezerwatu, jego historii i zagrożeniach, które przekażą pracownicy Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska.
  8. Przetwarzanie danych osobowych uczestników akcji sprzątania będzie zgodne z przepisami RODO.

Relacje z dwóch poprzednich akcji, przeprowadzonych w 2017 roku, przeczytać można na stronach:

http://www.cdpgs.katowice.pl/przeglad-aktualnosci/328-akcja-sprzatania-rezerwatu-przyrody-ochojec

http://www.cdpgs.katowice.pl/przeglad-aktualnosci/332-druga-akcja-sprzatania-rezerwatu-przyrody-ochojec

Podziel się ze społecznością

×