Zapraszamy na Zimowe Ptakoliczenie 2016!

Krzysztof Sokół

Zimowe Ptakoliczenie to ogólnopolska akcja liczenia ptaków w pobliżu ludzkich siedzib (w parkach i ogrodach). Liczyć można indywidualnie lub w ramach otwartych wycieczek. Organizatorem akcji jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Więcej informacji o Zimowym Ptakoliczeniu na stronie: http://otop.org.pl/obserwacje/wlacz-sie/zimowe-ptakoliczenie/

W ramach Zimowego Ptakoliczenia Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska zaprasza na ornitologiczny spacer po Parku Miejskim w Bytomiu.

Data: 31 stycznia 2016 (niedziela)

Miejsce wycieczki: Park Miejski im. F. Kachla w Bytomiu.

Czas i miejsce zbiórki: godz. 9:30, Park Miejski im. F. Kachla w Bytomiu, na przystanku tramwajowym "Bytom Wallisa" (przystanek w kier. "Bytom Politechnika Śląska").

mapa pkt zbiorki zp2016 bytom park b

(kliknij, aby powiększyć)

Dojazd:

Na miejsce zbiórki najprościej dojechać tramwajem linii 6, kursującym z Katowic, przez Chorzów do Bytomia. Należy wysiąść na przystanku "Bytom Wallisa".

Do punktu zbiórki można również dojechać z Dworca w Bytomiu (kolejowego/autobusowego). W stronę parku kursują autobusy linii 623, 750, 169, 14 i in., odjeżdżające ze stanowisk w pierwszym rzędzie od ul. Kolejowej. Należy wysiąść na przystanku "Bytom Łużycka" (2. przystanek licząc od dworca) i wrócić ok. 500 m w kierunku parku.

Szczegółowy rozkład jazdy komunikacji publicznej dostępny jest na stronie: http://rozklady.kzkgop.pl

Z dworca w Bytomiu do punktu zbiórki można dotrzeć też pieszo - ok. 15-20 min., 1,5 km, ul. Kolejową i dalej w lewo ul. Wrocławską. Idąc wzdłuż ul. Wrocławskiej od strony dworca, należy najpierw minąć kąpielisko odkryte i skatepark.

Szacowany czas trwania wycieczki: 1,5-2 godz.

Przewodnik: Krzysztof Sokół, Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, tel. 32 209 50 08 lub 504 96 88 76, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opis wycieczki:

Spacer prowadzony będzie alejkami parkowymi w rejon Stawu Łabędziego oraz parkowego stawu przy ul. Olimpijskiej, dalej w okolice muszli koncertowej. Spacer zakończy się w tym samym miejscu, co punkt zbiórki. Trasa spaceru może ulec modyfikacjom.

Podczas spaceru będzie możliwość obserwacji ptaków zimujących w parkach, takich jak np. sikory, kowaliki lub sójki. Przy odrobinie szczęścia jest szansa na zobaczenie dzięcioła dużego i gila.

Zgłoszenie udziału: Nie jest wymagane.

Istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia lornetki na czas wycieczki (liczba lornetek ograniczona, prosimy o wcześniejszy kontakt: tel. 32 209 50 08 lub 504 96 88 76, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Polecamy również inne wycieczki w województwie śląskim w ramach Zimowego Ptakoliczenia! Więcej na stronie OTOP: http://otop.org.pl/obserwacje/wlacz-sie/zimowe-ptakoliczenie/lista-wycieczek-zp-2016/slaskie/

Podziel się ze społecznością

×