Wiosenne poszukiwania wstężyków – zaproszenie dla szkół

Katarzyna Skowrońska-Ochmann | aktualizacja: 24 kwiecień 2014

Wstężyki to pospolicie występujące, a jednocześnie bardzo interesujące ślimaki lądowe. Wyróżniają się one kulistą muszlą, która u osobników jednego gatunku może mieć kolor żółty, różowy lub brązowy, a dodatkowo bywa ozdobiona przez okrężne, ciemne paski. Na przykładzie muszli wstężyków można zobaczyć jak środowisko wpływa na cechy organizmów żywych, tj. poznać i zrozumieć zagadnienia z dziedziny ekologii, genetyki i ewolucjonizmu.
Centrum zaprasza nauczycieli i uczniów szkół województwa śląskiego do włączenia się w realizowane zadania.

 

  • Wiosenne poszukiwania pierwszych wstężyków

Zgłoszenie pierwszych tegorocznych obserwacji wstężyków – w odpowiedzi na zapytanie ogłoszone na naszej stronie – otrzymaliśmy z Gimnazjum nr 16 w Katowicach. Uczniowie tej szkoły zaobserwowali wstężyki na początku marca w Katowicach-Giszowcu.
Uważnym Obserwatorom Przyrody GRATULUJEMY!

 

  • Prelekcje i zajęcia terenowe

Zapraszamy do udziału w programie edukacyjno-badawczym pt. „Wstężyk – kolorowy dowód ewolucji", adresowanym do uczniów wszystkich typów szkół. W ramach programu pracownik Centrum nieodpłatnie prowadzi prelekcje multimedialne w szkołach oraz zajęcia terenowe. Zgłoszenia prosimy wysyłać za pomocą formularza (pobierz formularz).
Więcej informacji na temat programu w dziale "Programy edukacyjne": „Wstężyk – kolorowy dowód ewolucji"

 

Wstezyk RodzajeMuszli

Podziel się ze społecznością

×