Zapraszamy na Zimowe Ptakoliczenie!

Krzysztof Sokół

Zapraszamy na spacer ornitologiczny w ramach Zimowego Ptakoliczenia.

 

Data: 27 stycznia 2013 (niedziela)

Czas i miejsce zbiórki: godz. 10:00, Park Miejski im. F. Kachla w Bytomiu, przy drewnianym moście na Stawie Łabędzim (północnym), nieopodal ul. Wrocławskiej (zobacz punkt zbiórki na mapie).

ptakoliczeniemost

 

Miejsce wycieczki: Park Miejski im. F. Kachla w Bytomiu

Szacowany czas trwania wycieczki: 1 godzina

Przewodnicy:

Andrzej Burecki (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, tel. 509 916 838, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Krzysztof Sokół (Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, tel. 32 209 50 08, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Opis wycieczki: Spacer prowadzony będzie alejkami parkowymi w rejon muszli koncertowej, następnie w stronę kortów tenisowych i stawu południowego, po czym z powrotem w rejon mostu na Stawie Łabędzim (ok. 1,5 km). Trasa spaceru może ulec modyfikacjom.

(zobacz punkt zbiórki i trasę wycieczki na mapie)

Podczas spaceru będzie możliwość obserwacji ptaków zimujących w parkach, takich jak np. sikory, kowaliki lub sójki. Przy odrobinie szczęścia jest szansa na zobaczenie dzięcioła dużego i gili.

Zgłoszenia udziału: Nie wymagane.

Istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia lornetki na czas wycieczki (liczba lornetek ograniczona, prosimy o wcześniejszy kontakt z Krzysztofem Sokołem: tel. 32 209 50 08, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

Zimowe Ptakoliczenie jest akcją corocznie organizowaną przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Więcej o akcji można przeczytać na stronach OTOP: http://www.otop.org.pl/obserwacje/wlacz-sie/zimowe-ptakoliczenie/

Podziel się ze społecznością

×