Europejskie Dni Ptaków z CDPGŚ

Krzysztof Sokół | aktualizacja: 24 kwiecień 2014

Zapraszamy na wycieczkę ornitologiczną w ramach Europejskich Dni Ptaków.

logo-edp2012-small

Data: 6 października (sobota)

Czas i miejsce zbiórki: godz. 9:00 na przystanku tramwajowym Bytom Arki Bożka

Miejsce wycieczki: zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Żabie Doły”
Pokaż Punkt zbiórki i trasę wycieczki na mapie

Szacowany czas trwania wycieczki: 2-3h

Przewodnik: Krzysztof Sokół (tel. 326092993, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Opis wycieczki: Z przystanku tramwajowego ruszymy w kierunku ulicy Krzyżowej, która zaprowadzi nas do zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Żabie Doły”. Jest to kompleks zbiorników wodnych pochodzenia antropogenicznego, w otoczeniu hałd, łąk i pól uprawnych. Występują tu licznie ptaki wodno-błotne. Odwiedzimy też niewielki park i stawy w Dolinie Górnika („Liga”). Wycieczka zakończy się w punkcie wyjścia.

Zalecany ubiór i obuwie terenowe.

Zgłoszenia udziału: Mile widziane, choć niekonieczne, wcześniejsze zgłoszenia uczestnictwa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia lornetki na czas wycieczki (liczba lornetek ograniczona, prosimy o wcześniejszy kontakt!).

Dojazd komunikacją publiczną:

Z Tarnowskich Gór autobusem 820 w kierunku Katowice Stawowa do przystanku Bytom Arki Bożka,

z Bytomia autobusem 820 lub 830 w kierunku Katowice Stawowa do przystanku Bytom Arki Bożka (miejsce zbiórki po drugiej stronie ulicy, na przystanku tramwajowym) lub tramwajem 6 (kierunek Koszutka Słoneczna Pętla) lub 19 (kierunek Wełnowiec Plac Alfreda) do przystanku Bytom Arki Bożka,

z Katowic i Chorzowa autobusem 830 lub 820 (kierunek odpowiednio Bytom Dworzec PKP lub Tarnowskie Góry Dworzec PKP) do przystanku Bytom Arki Bożka lub tramwajem 6 lub 19 (kierunek odpowiednio Bytom Politechnika Śląska lub Stroszek Zajezdnia) do przystanku Bytom Arki Bożka.

Szczegółowy przebieg tras komunikacji i aktualny rozkład jazdy można sprawdzić na stronie KZK GOP: http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co=rozklady

zabie-doly

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Żabie Doły”. Fot. K. Sokół

Organizatorem Europejskich Dni Ptaków jest BirdLife International, polskim koordynatorem jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Więcej na temat akcji można przeczytać na stronie Przyroda Województwa Śląskiego oraz na stronach OTOP: http://otop.org.pl/obserwacje/europejskie-dni-ptakow/.

ZAPRASZAMY!

 

Podziel się ze społecznością

×