Relacja ze spotkania z dyrektorem Jerzym Paruselem w Bibliotece Śląskiej

Krzysztof Sokół | aktualizacja: 24 kwiecień 2014

18 czerwca 2012 r. w Sali „Benedyktynka” Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbyło się drugie z cyklu spotkań pod hasłem „Kocham Śląsk”, organizowanych przez dyrektora Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr hab. Jana Malickiego.

            Gościem spotkania był dyrektor Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, dr Jerzy Parusel. Dyskusja, prowadzona przez Michała Lubinę, dotyczyła Śląska  - zarówno w ujęciu poczucia przynależności do śląskiej ziemi, jak i śląskości przyrody. Dyrektor Jerzy Parusel opowiadał o swojej młodości, studiach i pracy zawodowej – najpierw jako leśnik, a następnie pracownik Babiogórskiego Parku Narodowego. Przedstawił historię rozpoczynającą się od młodzieńczych spacerów po lesie w Ochojcu, a kontynuowaną poprzez działania, które doprowadziły do objęcia tego terenu ochroną prawną jako  rezerwat przyrody. Spotkanie zakończyła rozmowa dotycząca celów działania i dorobku Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska - instytucji, której dyrektorem jest Jerzy Parusel od początku jej istnienia, a także celów i kierunków działań zapisanych w projekcie Strategii ochrony przyrody województwa śląskiego do roku 2030.

             Spotkanie z dyrektorem Centrum zgromadziło  liczne grono osób zainteresowanych śląską przyrodą. Dokumentację fotograficzną spotkania przedstawiamy poniżej.

spotknaiekochamslask-kskowronskaochmann
Fot. K. Skowrońska-Ochmann
spotkaniekochamslask-adampodgorski1
Fot. A. Podgórski
spotkaniekochamslask-adampodgorski2
Fot. A. Podgórski

Podziel się ze społecznością

×