Strategia Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego

Jerzy B. Parusel | aktualizacja: 24 kwiecień 2014

Szanowni Państwo !

Mając na względzie obowiązek zachowania dziedzictwa przyrodniczego naszego regionu dla przyszłych pokoleń oraz dbałość o ochronę i umiarkowane użytkowanie różnorodności biologicznej wynikającą z zapisów prawa krajowego i wspólnotowego,  Zarząd Województwa Śląskiego w dniu 30 lipca 2009 roku podjął uchwałę o przystąpieniu do opracowania Strategii Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego na lata 2011-2030 (Uchwała Nr 1967/290/III/2009).

Opracowanie Strategii Ochrony Przyrody stanowić będzie wkład naszego województwa w realizację Krajowej Strategii Ochrony i Umiarkowanego Użytkowania Różnorodności Biologicznej (2003) oraz celów proklamowanego przez ONZ Roku Różnorodności Biologicznej (rok 2010).

Zapraszamy do aktywnego włączenia się do prac nad tym dokumentem oraz zgłaszania  uwag i wniosków dotyczących zagadnień, problemów i projektów, które powinny znaleźć odzwierciedlenie w Strategii.

Prosimy o przesyłanie uwag i wniosków drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrektor Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska - Jerzy B. Parusel

Podziel się ze społecznością

×