Nowa polityka prywatności

Agnieszka Wower

Szanowni Państwo!

W związku z wchodzącym w życie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanym popularnie jako RODO), zaktualizowana została Polityka prywatności, która dotyczy ochrony danych osobowych osób korzystających z naszej witryny. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami pod adresem: http://www.cdpgs.katowice.pl/polityka-prywatnosci

Uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia Centrum

Jerzy B. Parusel, Agnieszka Wower

Szanowni Państwo!

Uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska odbędą się dnia 16 maja 2018 roku w Sali Sejmu Śląskiego, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi.

Patronat Marszalek logo

Jubileusz 25-lecia Centrum

Jerzy B. Parusel

W dniu 15 grudnia 1992 roku Zarządzeniem Nr 204/92 Wojewody Katowickiego, Wojciecha Czecha, zostało powołane Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. W tym miejscu chciałbym tylko przypomnieć 25. rocznicę utworzenia Centrum, a także poinformować, że jubileuszowe uroczystości zostaną zorganizowane w maju 2018 roku. Planujemy przygotować seminarium naukowe oraz syntetyczny raport podsumowujący działalność Centrum w latach 1992-2017. Informacje o uroczystości jubileuszowej zamieścimy na stronie internetowej Centrum. Działalność Centrum w latach 1994-2014 została podsumowana w czasie konferencji naukowej „Regionalne czerwone listy zagrożenia w ochronie zasobów przyrody – ich rola i znaczenie oraz stan i potrzeby”, zorganizowanej przez Centrum w dniu 26 listopada 2014 r. w Katowicach (Parusel 2014).

Jerzy B. Parusel

Jesienne promocje i obniżki cen wydawnictw Centrum!

Agnieszka Wower

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nową ofertą cenową wydawnictw Centrum.
Wiele pozycji zostało przecenionych, bądź dostępnych jest w atrakcyjnych pakietach!

Preferowana forma płatności to przelew.
Zakupione wydawnictwa przesyłane są w kraju bezpłatnie na koszt Centrum!

Zapraszamy na strony:
http://www.cdpgs.katowice.pl/wydawnictwa/zamawianie-i-wysyka
http://www.cdpgs.katowice.pl/wydawnictwa/warunki-prenumeraty

Strategia Ochrony Przyrody

Agnieszka Wower

StrategiaOP logo2

Dnia 12 listopada 2012 roku, Sejmik Województwa Śląskiego, Uchwałą Nr IV/28/2/2012, przyjął "Strategię Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030". To pierwszy tego typu dokument o randze regionalnej przyjęty w Polsce.