Ekospotkanie w Parku Śląskim

Agnieszka Wower

W sobotę, 1 czerwca, zapraszamy do Parku Śląskiego na bezpłatne zajęcia w ramach cyklu "Ekospotkania", pt. "Drzewa i ich prawa", które poprowadzi dyrektor Centrum, dr Jerzy Parusel. Spotkanie odbędzie się w godzinach od 11.00 do 14.00, zbiórka w Rosarium (w drewnianej altanie).

Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Ekospotkania 2019 banner

Fascynujący Świat Roślin 2019

Jerzy B. Parusel

Fascynujący Świat Roślin 2019
Botaniczne osobliwości rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach
Katowice, 18 maja 2019 r.

W ramach piątej edycji międzynarodowej akcji "Fascynujący Świat Roślin" (Fascination of Plants Day 2019), która odbędzie się 18 maja, Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska zaprasza na spacer w dolinę Ślepiotki w Katowicach. Tematem naszego spaceru będą „Botaniczne osobliwości rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach". Spacer poprowadzi dyrektor dr Jerzy Parusel.

Spacer rozpocznie się w dniu 18 maja (sobota) o godzinie 10.00 sprzed parkingu za szpitalem w Katowicach-Ochojcu przy ul. Cegielnia Murcki. Spacer w dolinie Ślepiotki potrwa do godziny 12.00. Uczestnicy spaceru zostaną zapoznani z najciekawszymi roślinami naczyniowymi, które rosną w rezerwacie przyrody: wodnymi, torfowiskowymi, szuwarowymi, leśnymi i górskimi.

Uprasza się uczestników spaceru o właściwy ubiór terenowy.

Telefon kontaktowy dla uczestników spaceru: 664 241 184

Liczydlo fot JB Parusel www poziom

Slepiotka 2018 05 19 fot JB Parusel www

Zdjęcia ilustracyjne: Liczydło górskie i las łęgowy w dolinie Ślepiotki w rez. przyrody "Ochojec", fot. Jerzy B. Parusel

Relacja z obchodów jubileuszu 25-lecia Centrum

Jerzy B. Parusel, Agnieszka Wower

W dniu 15 grudnia 1992 roku Zarządzeniem Nr 204/92 Wojewody Katowickiego, Wojciecha Czecha, zostało powołane Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. W grudniu 2017 roku przypadała rocznica 25-lecia działalności Centrum.

Uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia Centrum odbyły się dnia 16 maja 2018 roku w historycznej Sali Sejmu Śląskiego, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi. Patronatu medialnego udzieliły Radio Katowice i Telewizja Katowice.

W ramach obchodów odbyło się seminarium naukowe, krótki koncert muzyczny oraz wystawa zdjęć pracowników Centrum. W uroczystości udział wzięli zaproszeni przedstawiciele regionalnych organów ochrony przyrody oraz współpracujące z Centrum instytucje i osoby.

Z okazji jubileuszu Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska zostało odznaczone przez Sejmik Województwa Śląskiego Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

seminarium25latCDPGS odznaka2

 2a ZlotaOdznakaHonorowa dyplom fot KSokol 2018 05 16
 2b ZlotaOdznakaHonorowa medal fot KSokol 2018 05 16

Nowa polityka prywatności

Agnieszka Wower

Szanowni Państwo!

W związku z wchodzącym w życie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określanym popularnie jako RODO), zaktualizowana została Polityka prywatności, która dotyczy ochrony danych osobowych osób korzystających z naszej witryny. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami pod adresem: http://www.cdpgs.katowice.pl/polityka-prywatnosci

Jesienne promocje i obniżki cen wydawnictw Centrum!

Agnieszka Wower

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nową ofertą cenową wydawnictw Centrum.
Wiele pozycji zostało przecenionych, bądź dostępnych jest w atrakcyjnych pakietach!

Preferowana forma płatności to przelew.
Zakupione wydawnictwa przesyłane są w kraju bezpłatnie na koszt Centrum!

Zapraszamy na strony:
http://www.cdpgs.katowice.pl/wydawnictwa/zamawianie-i-wysyka
http://www.cdpgs.katowice.pl/wydawnictwa/warunki-prenumeraty

Strategia Ochrony Przyrody

Agnieszka Wower

StrategiaOP logo2

Dnia 12 listopada 2012 roku, Sejmik Województwa Śląskiego, Uchwałą Nr IV/28/2/2012, przyjął "Strategię Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030". To pierwszy tego typu dokument o randze regionalnej przyjęty w Polsce.